
Covid-19 ir plaukų slinkimas
Korona viruso infekcija, greta kitų sunkių pasireiškimų sukelia ir plaukų slinkimą. Paprastai su šia infekcija siejamas telogeninis plaukų slinkimas.
Pirmą kartą telogeninis plaukų slinkimas pastebėtas dar Ispaniško gripo epidemijos metu 1918 metais.
Šios dvi virusinės infekcijos dėl savo sunkumo ir didelės įtakos žmonijos istorijai dažnai lyginamos tarpusavyje. Su Covid – 19 infekcija susijęs, taip pat, kaip ir Ispaniškojo gripo epidemijos metu pasireiškęs plaukų slinkimas dažnai yra itin stiprus bei jam paprastai būdinga greita pradžia.
Be to, ši infekcija gali pabloginti jau esamas plaukų problemas, pvz., židininės alopecijos ar androgenetinės alopecijos eigą. Be to, yra pastebėtas ir atvirkštinis ryšys, pvz., kai kurių autorių duomenimis, vyrams, kurie turi androgenetinę alopeciją, Covid -19 infekcija dažniausiai pasireiškia sunkiau.
Dažnai kyla klausimas: „Kodėl taip sureaguoja būtent plaukai“? tai galima labai paprastai paaiškinti – kadangi virusinė infekcija gali turėti sunkių pasekmių visam organizmui, jis visus savo resursus meta į gyvybiškai svarbius organus, tokius kaip plaučiai, širdis, inkstai ir smegenys, tuo tarpu, plaukai nebūdami gyvybiško būtinumo organais, nukenčia.
Pastebėta, kad apie 20 proc. pacientų, hospitalizuotų dėl Covid -19 infekcijos pasireikš plaukų slinkimas. Su šia infekcija susijęs plaukų slinkimas dažniausiai atsiranda praėjus 8-12 savaičių nuo pirmųjų simptomų atsiradimo ir tęsiasi apie 10 savaičių. Didžiajai daliai pacientų išslinkę plaukai pilnai atauga, be pasekmių. Paprastai specifinis gydymas nėra taikomas, tačiau padeda bendras organizmą ir plaukus stiprinantis gydymas.