Rūta Kerpauskienė

Andrologas Kaune

Andrologija – tai mokslas apie vyrų ligas ir vyrų sveikatą, ypač apie vyrų reprodukcines ir urologines problemas, kurios būdingos tik vyrams. Andrologija nagrinėja vyrų nevaisingumo, erekcijos sutrikimų, impotencijos, andropauzės, dar vadinamos vyrų menopauze, ir vyrų kontracepcijos problemas. Andrologija, nors ir ne taip gerai žinoma, yra vyriškoji ginekologijos, kuri sprendžia medicinines moterų reprodukcinės sistemos problemas, versija.

Kas yra andrologas?

Andrologas – tai gydytojas, kuris specializuojasi vyrų reprodukcinės sistemos ir vyrų lytinės funkcijos sutrikimų srityje. Gydydamas pacientus, turinčius nevaisingumo problemų, andrologas sudarys pacientui tinkamiausią gydymo planą. Siekiant pagerinti paciento spermos kokybę, gali būti pasirenkamas gydymo planas vaistais, pavyzdžiui, steroidais ar antibiotikais. Kai pagrindinė problema, lemianti vyrų
nevaisingumą, yra užsikimšimas, kuris turi įtakos spermos gamybai, pasirenkamas chirurginis gydymo būdas.

Vyrų nevaisingumui įtakos gali turėti daug veiksnių, o daugumą nevaisingumo atvejų lemia sėklidžių pažeidimai ir nesugebėjimas gaminti spermą. Papildomos problemos yra mažas spermatozoidų skaičius ir gaminamų spermatozoidų kokybė, kuri paprastai vadinama spermatozoidų judrumu. Diagnozuojant vyrų nevaisingumą, beveik 70 proc. būklių, dėl kurių pacientas vyras yra nevaisingas, galima nustatyti ištyrus jo ligos istoriją, atlikus fizinę apžiūrą, įvertinus sėklidžių apimtį, atlikus hormonų ir spermos analizę.

Žmonės dažnai klaidingai sieja impotenciją, vadinamą erekcijos sutrikimu, su vyrų nevaisingumu; šios dvi būklės nėra susijusios. Impotencija – tai nesugebėjimas pasiekti ir išlaikyti erekciją, dėl kurio vyras negali turėti patenkinamų lytinių santykių. Ši būklė yra gana dažna, ja serga dauguma vyresnių nei 40 metų amžiaus vyrų. Nors ir negalėdamas pasiekti erekcijos, impotentinis vyras vis tiek yra vaisingas ir vis dar gali apvaisinti savo partnerę apvaisinimo būdu. Vyrų nevaisingumas leidžia vyrui turėti erekciją ir patenkinamus lytinius santykius, tačiau jis negali apvaisinti savo partnerės ir susilaukti vaikų.

Andrologai gydo nuo impotencijos kenčiančius vyrus. Jie gali skirti pacientui vaistų, tokių kaip “Viagra”, “Levitra” ir “Cialis” kurie gali padėti pacientui išspręsti jo erekcijos sutrikimo problemas. Kita galimybė – pakaitinė hormonų terapija, kuri padidins testosterono kiekį vyrui, kurio testosterono lygis yra žemas. Tai gali padidinti jų lytinį potraukį ir seksualinį libido. Andrologai vyrų menopauzę taip pat gydo pakaitine testosterono terapija. Šis gydymas padidina testosterono kiekį ir atkuria hormonų pusiausvyrą pacientų vyrų organizme, panašiai kaip tai daroma, kai jis taikomas pacientams, kuriuos vargina impotencija.

Andrologija taip pat taikoma siekiant padėti vyrams planuoti šeimą. Vasektomija yra vyrų kontracepcijos būdas, kuriuo daugelis vyrų naudojasi, kai nenori turėti vaikų, ir kuris yra veiksmingiausias vyrų kontracepcijos būdas. Vazektomija yra chirurginė procedūra, kurios metu užblokuojamas spermatozoidų kelias iš sėklidžių į varpą. Tai yra nuolatinė gimstamumo kontrolės priemonė.

REGISTRUOKITĖS ANDROLOGO KONSULTACIJAI JAU DABAR

Registruokitės konsultacijai jau dabar

Andromeda Clinic - visi sprendimai Jūsų plaukams

Andromeda Clinic – visi sprendimai Jūsų plaukams!

Kontaktai

© 2023 Created by BeTop