Kodėl slenka plaukai?

Visų pirma galima išskirti dvi pagrindines plaukų slinkimo priežastis: tai genetinis ir reakcinis plaukų slinkimas.

Genetinis plaukų slinkimas – gali būti, kad jūs tiesiog paveldėjote genetiškai nulemtą plaukų palaipsnį plonėjimą, ilgainiui pasireiškiantį plaukų tankio sumažėjimu. Tokiu atveju tam tikri plaukų folikulai yra jautrūs vyriškiems hormonams – ir dėl to plaukai palaipsniui miniatiūrizuojasi, tai yra trumpėja ir plonėja su kiekvienu plaukų augimo ciklu.

Reakcinis plaukų slinkimas – reiškia, kad plaukai slenka dėl kažkokio tai išprovokuojančio veiksnio – trigerio. Pagrindiniai plaukų slinkimo trigeriai:

  1. Hormoninis disbalansas. Hormonų pusiausvyros sutrikimas gali lemti daugybę erzinančių sveikatos ir grožio problemų visame kūne, pradedant spuogais ir baigiant svorio pokyčiais bei plaukų slinkimu. Plaukams draugiški hormonai yra estrogenai (moteriški hormonai), kurie padeda išsilaikyti plaukams optimalų laiką augimo fazėje, tuo tarpu androgenai (vyriški hormonai) nėra draugiški plaukams ir gali sutrumpinti plaukų augimo ciklą.
  2. Ir tai tikrai nėra mitas. Stresas kelia tam tikrų hormonų: androgenų, kortizolio lygį, o pastarieji sąlygoja plaukų slinkimą.
  3. Geležies trūkumas, mažakraujystė. Tai viena iš dažniausių moterų reakcinio plaukų slinkimo priežasčių. Geležis būtinas plaukų ląstelių baltymų gamybai, todėl jo trūkumas sukelia plaukų slinkimą.
  4. Skydliaukės funkcijos sutrikimai. Skydliaukė reguliuoja kūno metabolizmą, kontroliuodama baltymų gamybą bei audinių deguonies pasisavinimą, taigi skydliaukės veiklos sutrikimas gali neigiamai paveikti plaukų folikulus. Be to, negydomos skydliaukės problemos gali sukelti anemiją, o tai yra dar viena priežastis plaukų slinkimui.
  5. Vitaminų trūkumas, ypatingai vitamino B12 trūkumas, kuris dažnai pasireiškia veganams. Vitamino B12 trūkumas paveikia organizmo raudonąsias kraujo ląsteles, kurios atsakingos už deguonies pernešimą audiniams ir dėl to, tai gali sukelti plaukų slinkimą.
  6. Didelis svorio kritimas. Staigus svorio kritimas sukelia plaukų slinkimą, kuris paprastai pastebimas praėjus 6 -12 savaičių. Nors mūsų plauki labi svarbūs mums psichologiškai, fiziologiniu požiūriu galėtume pilnai išgyventi be jų. Todėl bet koks mitybos trūkumas pirmiausia pasireiškia plaukuose.
  7. Amžius. Jeigu jūs esate perimenopauziniame amžiuje, tai irgi gali lemti plaukų slinkimą. Deja, bet mūsų plaukai irgi sensta ir su amžiumi tampa plonesni.

Registruokitės konsultacijai jau dabar

Andromeda Clinic - visi sprendimai Jūsų plaukams

Andromeda Clinic – visi sprendimai Jūsų plaukams!

Kontaktai

© 2023 Created by BeTop