Kas tai yra androgenetinė alopecija?

Tai dažna patologija, pasireiškianti tiek vyrams, tiek moterims. Šiuo metu Jungtinėse Amerikos valstijose androgenetinė alopecija nustatyta per 50 milijonų virš ir 30 milijonų moterų. Vyrams androgenetinė alopecija gali prasidėti bet kada, po brendimo, kuomet stipriai padidėja vyriškų hormonų kiekis ir su amžiumi jos rizika tik didėja. Moterims dažnai plaukų slinkimas prasideda po menopauzės.

Pagrindinis hormonas – atsakingas už šį plaukų slinkimą – dihidrotestosteronas. Fermentas 5- alfa –reduktazė konvertuoja hormoną testosteroną į dihidrotestosteroną (DHT), kuris lemia sutrumpėjusią plaukų augimo (anageno fazę), dėl ko plaukai trumpėja, plonėja ir ilgainiui visai iškrenta.

Ši problema paveldima pagal vyrišką liniją, todėl vyrams, kurių tėvai turėjo androgenetinį plaukų slinkimą yra daugiau negu penkis kartus didesnė šios patologijos rizika.

Vyrams plaukų slinkimas prasideda ties smilkiniais ir viršugalvyje, dažnai progresuoja iki dalinio ir pilno nuplikimo. Vyrams ši problema dažnai būna lydima keletos kitų problemų, tokių kaip, vainikinių širdies kraujagyslių ligos, prostatos ligos, aukštas arterinis kraujo spaudimas bei insulino rezistencija (pasireiškiančia nutukimu ir cukriniu diabetu).

Moterims dažniau būdingas labiau difuzinis plaukų slinkimas ir beveik niekada neprieinantis iki pilno nuplikimo. Moterims ši problema dažnai lydi policistinių kiaušidžių sindromą, kuri susijęs su hormonų disbalansu, nereguliariomis menstruacijomis, akne, hirsutizmu ir svorio augimu.

Registruokitės konsultacijai jau dabar

Andromeda Clinic - visi sprendimai Jūsų plaukams

Andromeda Clinic – visi sprendimai Jūsų plaukams!

Kontaktai

© 2023 Created by BeTop