Sezoninis plaukų slinkimas - mitas ar realybė?

Pastebėta, kad plaukų slinkimui būdingas sezoniškumas. Tyrimų duomenimis, plaukai labiau linkę slinkti vėlyvą vasarą bei ankstyvą rudenį, nors kai kurie tyrimai parodė, kad kita reikšminga plaukų slinkimo banga stebima pavasarį. Sezoninis plaukų slinkimas – tai yra vienas iš reakcinio plaukų slinkimo tipų. Šiam plaukų slinkimui būdinga palyginta trumpa trukmė – iki 1-2 mėnesių ir dažniausiai šiam laikui praėjus plaukai atauga. Sezoninis plaukų slinkimas labiau būdingas moterims.

Gamtoje žinoma, kad žinduoliai keičia savo kailį du kartus per metus, kad adaptuotųsi prie sezoninių pokyčių, įskaitant temperatūrą, drėgmę ar saulę. Taigi, manoma, kad rudeninis plaukų slinkimas yra evoliucijos pasekmė, kadangi vasaros metu, esant karštai saulei, plaukai reikalingi, kad apsaugotų galvos odą.

Apie sezoninį plaukų slinkimą reikia pagalvoti tuo atveju, jei pacientui, kenčiančiam nuo plaukų slinkimo, situacija pablogėja vėlyvą vasarą arba ankstyvą rudenį – tai nereiškia jo ligos pablogėjimo, suintensyvėjęs plaukų slinkimas gali būti susijęs su tam tikru metų laiku.

Registruokitės konsultacijai jau dabar

Andromeda Clinic - visi sprendimai Jūsų plaukams

Andromeda Clinic – visi sprendimai Jūsų plaukams!

Kontaktai

© 2023 Created by BeTop