fbpx
problem, hair, comb-5146270.jpg

POPULIARŪS MITAI APIE PLAUKUS

Šiame straipsnyje apžvelgsime kelis populiarius mitus apie plaukus ir jų priežiūrą.

  • Kirpimas stiprina plaukus (po kirpimo plaukai auga greičiau)

Plaukų augimui svarbi odos, kuri supa plaukų folikulus būklė, o plaukų kirpimas padeda tik pašalinti išsišakojusius plaukų galiukus ir užkirsti kelią tolesniam plaukų stiebų pažeidimui. Po galvos nuskutimo plaukai atauga tolygiai, kas kartais sudaro didesnio plaukų tūrio įspūdį. Taigi, plaukų augimui, tai jokios įtakos neturi.

  • Plaukai krenta dėl galvos apdangalų

Galvos apdangalai kenkia tik tuo atveju, jeigu yra sintetiniai, nepalaikoma jų higiena ir taip dirginama galvos oda. Kitu atveju – ne, priešingai, vasarą galvos apdangalai saugo nuo karštos saulės o žiemą nuo šalčio.

  • Galvos odą reikia treniruoti, dažnas galvos plovimas kenkia

Galvos odai kenkia riebalų perteklius bei jų fone atsiradęs seborėjinis dermatitas. Galvos odos ištreniruoti neįmanoma, ją plauti reikia tokiu dažniu, kad jaustumėtės komfortiškai, o galvos oda būtų švari.

  • Sulfatai ir silikonai – piktybinis blogis

Kartais riebią galvos odą sunku išplauti be sulfatų, o blogai išplautoje galvos odoje gali vystytis seborėjinis dermatitas. Kokybiški silikonai sudaro apsauginę plėvelę plauko stiebui ir suteikia blizgesio, be to jie lengvai nuplaunami.

  • Odoje gali susiformuoti nauji folikulai

Deja, negali. Folikulų kiekis, susiformuoja dar būnant vaisiui gimdoje, todėl niekaip jų kiekio nepadauginsim.

  • Šampūnai padeda nuo plaukų slinkimo

Nepadeda. Visų pirma jie būna labai trumpai ant galvos odos, o galimai veikiančių slinkimą medžiagų koncentracija yra labai maža. Nuo slinkimo naudojami specialūs nenuplaunami losjonai.

  • Plaukų džiovinimas fenu ir plaukų dažymas stiprina plaukų slinkimą

Tik tokiu atveju, jeigu plaukų dažymas sukelia dermatitą, ko pasekoje gali atsirasti plaukų slinkimas, kitais atvejais (jeigu parinkti per stiprūs dažai) – didesnė tikimybė, jog bus pažeistas plauko stiebas, dėl to plaukai gali lūžinėti. Plaukų džiovintuvas taip pat neturi įtakos plaukų slinkimui, tačiau naudojant per  karštą orą galima pakenkti plauko stiebui, dėl ko jis gali pradėti lūžinėti.