Mitai ir faktai apie minoksidilį

Minoksidilis – tai pagrindinis lokaliai veikiantis vaistinis preparatas, skirtas androgenetinės alopecijos gydymui. Neretai jo vartojimas susijęs su tam tikrais mitais ar netgi nepagrįstomis pacientų baimėmis. Šiame straipsnyje bandysime išsklaidyti kai kurias abejones ir paneigti kai kuriuos mitus.

Taigi, ar mes galime numatyti, kad minoksidilis bus veiksmingas? Šis vaistas tikrai nepadės kiekvienam, bet tikrai padės bent trečdaliui vartojančiųjų. Manoma, jog tam, kad minoksidilis veiktų, organizmas jį turi paversti į minoksidilio sulfatą. Vieni žmonės turi tam tikrą fermentą, vadinamą minoksidilio sulfontransferaze, kuris sąlygoja šį virsmą, o kiti – ne, taigi tuo galima ir paaiškinti tą faktą, jog ne visiems pacientams būdingas vienodas minoksidilio poveikis.

Pavartojus tam tikrą laiką dažnai žmonėms iškyla klausimas, ar minoksidilis man vis dar veiksmingas? Atrodo, kad gydymo pradžioje poveikis buvo stipresnis. Taip greičiausiai yra todėl, kad mechanizmas, sąlygojantis plaukų slinkimą veikia dar stipriau ir vis daugiau genų įtraukiama į šį procesą.

Dažnai pacientams klausia: ar minoksidilis – visam gyvenimui? Atsakymas nevienareikšmis. „Taip“, jeigu minoksidilis skirtas androgenetinės alopecijos gydymui, tačiau „ne“, jeigu jis skirtas reakciniam plaukų slinkimui. Esant androgenetinei alopecijai, nutraukus minoksidilį, situacija grįžta į buvusią prieš gydymą. Tačiau taip yra ir su kitais šiai problemai gydyti skirtais gydymo metodais.

Ar minoksidilis tinka smilkinių plikimui gydymui? Daugelį metų buvo manoma, kad minoksidilis tinkamas tik viršugalvio plaukų retėjimui gydyti. Tačiau, 2013 m. dr. Blume Peytavi ir kolegų atliktas tyrimas parodė, kad minoksidilis puikiai tinka ir smilkinių plikimo gydymui, tą patvirtina ir ilgametė minoksidilio vartojimo patirtis. Tačiau labai svarbu atsiminti, kad geriausias rezultatas gaunamas pradėjus gydymą kuo anksčiau, kuomet procesas dar nėra įsisenėjęs.

Registruokitės konsultacijai jau dabar

Andromeda Clinic - visi sprendimai Jūsų plaukams

Andromeda Clinic – visi sprendimai Jūsų plaukams!

Kontaktai

© 2023 Created by BeTop