Senstantys plaukai

Kokie pokyčiai vyksta plaukuose bėgant metams? Galima išskirti 10 plaukų senėjimo požymių.
1. Pražilimas – tai daugeliui žmonių pasireiškiantis pirmasis plaukų senėjimo požymis, kurį lemai tai, jog senstančiuose plaukų folikuluose ima trūkti pigmento. Dauguma žmonių tarp 30-40 metų amžiaus jau pastebi pirmuosius žilimo požymius.
2. Plaukų sausumas. Su metais plaukai tampa sausesni dėl besitraukiančių riebalinių liaukų, kurios galima natūralius plaukų riebalus. Dėl to naudinga plaukus drėkinti ir tepti aliejais.
3. Plonėjantys plaukai. Bėgant metams natūralu, kad plaukai plonėja.
4. Lūžinėjantys plaukai. Kadangi plaukai sausėja, sumažėja jų elastingumas ir tai sąlygoja plaukų lūžinėjimą.
5. Mažėjantis plaukų tankis.
6. Plaukai praranda blizgesį. Tai dažniausiai lemia aplinkos veiksniai, tokie kaip rūkymas, oro tarša, per ilgas buvimas saulėje, tačiau tai gali būti susiję ir su hormoniniais pokyčiais senstant.
7. Išblukusi natūrali plaukų spalva. Cheminis elementas eumelaninas atsakingas už tamsią plaukų spalvą, o feomelaninas lemia šviesius atspalvius. Jiems tarpusavy sąveikaujant atsiranda plaukų spalva. Senstant šios plaukų ląstelės, gaminančios pigmentą, nyksta, dėl to plaukai žyla. Deja, niekas negali sugrąžinti plaukams jų natūralios spalvos.
8. Plaukų struktūros pokyčiai. Plaukų struktūra kinta dėl hormoninių svyravimų, pavyzdžiui, esant nėštumui ar menopauzei, bet gali ir pasireikšti susirgus tam tikromis ligomis ar gavus chemoterapinį gydymą.
9. Plonėjantis plaukų kutikulės sluoksnis lemia tai, kad plaukai praranda gebėjimą sulaikyti savyje drėgmę. Dėl to priemonės, kurios anksčiau buvo veiksmingos, tampa neefektyvios. Be to, su amžiumi žmonės vis dažniau dažo plaukus, todėl jie tampa šiurkštesni bei sausesni.
10. Stresas. Nors streso pasekoje plaukai negali staiga pražilti, tačiau tai neabejotinai paspartina šį procesą jau pradėjusiems žilti žmonėms.

Registruokitės konsultacijai jau dabar

Andromeda Clinic - visi sprendimai Jūsų plaukams

Andromeda Clinic – visi sprendimai Jūsų plaukams!

Kontaktai

© 2023 Created by BeTop